sklep@globtrek.com | Sklep Internetowy tel. +48 511 126 448 | odwiedź nas w Trójmieście

Poradniki - ręczniki szybkoschnące

RĘCZNIKI SZYBKOSCHNĄCE (PORADY / TESTY / OPINIE)

 

 

Wersja poradnika Ręczniki Szybkoschnące do druku w załączniku na dole strony

 

Jaki ręcznik szybkoschnący  (turystyczny)

 

Aktualnie wyróżniamy 3 rodzaje ręczników, wszystkie doskonale wchłaniają  wodę. Najważniejszą cechą, z punktu widzenia turysty, jest szybkie schnięcie, co w warunkach polowych jest bezcenne :)
Wybór modelu ręcznika uzależniamy od rodzaju aktywności które uprawiamy.

 

Ręczniki szybkoschnące dzielimy na:

 

  • Typu frote: przypominają zwykle grube ręczniki ale schną do 2 razy szybciej niż bawełniane. Bardzo miłe grube, ale i najcięższe!!! Poprzez swoją grubość komfortowe w użytkowaniu, wycieraniu.
  • Typu welurowego: Maja fakturę cienkiego weluru. Schną do 3 razy szybciej niż bawełniane. Są o 30% lżejsze niż frota.
  • Typu „super light”: Mają fakturę cienkiego materiału. Schną do 6 razy szybciej niż bawełniane. Są niewiarygodnie małe po złożeniu i najlżejsze. Ważą 2 razy mniej niż wersja welurowa.

 

Rady i opinie na podstawie naszych testów:

 

  • Jeżeli zależy ci na wadze wybierz najmniejszy, najlżejszy ręcznik. Jeśli podczas wycierania będzie już całkowicie nasiąknięty możesz go mocno wykręcić, ręcznik pozostanie lekko wilgotny, ale nadal możesz się nim wycierać.
  • Dotyczy wersji welurowej i Super Light:  używanie tego typu ręczników wymaga przyzwyczajenia, gdyż mocne właściwości wchłaniania wody powodują, że ręcznik ten się jakby przykleja i ciężko przesuwa się po skórze. Zalecamy 2 sposoby wycierania: gnieciemy ręcznik i  przesuwamy go lub tylko przykładamy do skóry.
  • Warto, aby ręcznik turystyczny miał system antibacterial (zapobiegający rozwijaniu się bakterii), żeby zapobiegać nabieraniu nieprzyjemnych zapachów, gdy nie zdążymy go wysuszyć
  • Nie prawda jest, że materiały typu bawełna słabo wchłaniają wodę, jak co niektórzy piszą :) Bawełna robi to bardzo dobrze, ale zdecydowanie dłużej schnie.
  • Pamiętaj, aby wyprać ręcznik przed pierwszym użyciem (bez względu na producenta).

 

Rodzaj ręcznikaWagaSzybkość schnięciaWielkość po złożeniuKomfort wycieraniaŻagle, kajak*Camping, wyjazdy, gdy nie nosimy na plecach całego bagażu Klasyczne wędrówkiSkitury i wypady,gdzie maksymalnie ograniczasz wagę i pojemność sprzętuTurystyka rowerowaIle razy szybciej schnie od bawełnainego ręcznika
Frota * * * ** ** *** * NIE NIE 2
Welur ** ** ** * *** ** ** * * 2,8
Super Light FN / Ultra JW *** *** *** * ** * *** *** *** 5,6

 

 

* zależy ile masz miejsca i jakiej pogody się spodziewasz. Bo jeżeli jest wilgotno lub pada deszcz to nawet recznik super Light nie wyschnie pod namiotem ale potem wystarczy nawet godzinka suchej pogody z wiatrem i już jest suchy że hej!

pixel